چگونه یک لایه باز را ویرایش کنیم ؟ این سوالیه که در ذهن اکثر ما وقتی که برای اولین بار یک فایل را خریداری میکنیم پیش می آید، در اینجا ما آموزش ویرایش کردن کارت ویزیت رو ارایه می دیم. که البته تفاوت چندانی با ویرایش کردن سایر فایل های لایه باز نداره.

خوب این کار (  چگونه یک لایه باز را ویرایش کنیم ؟ ) بسیار راحته، ابتدا در هنگام خرید توجه کنید که فایل شما لایه باز فتوشاپ هستش یا لایه باز وکتور. اگه فایل مورد نظرتون لایه باز فتوشاپ یا همان PSD هستش، باید با نرم افزار فتوشاپ آن را ویرایش کنید.

خوب برای این کار ابتدا نرم افزار فتوشاپ را باز کنید و از منوی بالا به File رفته و بر روی گزینه Open کلیک کنید همچنین می توانید از کلید های ترکیبی Ctrl + O نیز استفاده کنید.

چگونه یک لایه باز را ویرایش کنیم ؟

در پنجره باز شده از شما میخواهد که فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید ( دقت کنید فایل لایه باز را انتخاب کنید ) پس از انتخاب بر روی Open کلیک کنید و یا بر روی فایل مورد نظر دابل کلیک کنید تا فایل داخل نرم افزار فتوشاپ باز شود.

خوب در این قسمت طرح رو می بینید که به راحتی میتوانید آن را ویرایش کنید.

برای ویرایش متن ها ابزار Move Tool را انتخاب کنید برای این کار از منوی سمت چپ اقدام کنید و یا کلید V را بزنید. پس از آنکه ابزار را انتخاب کردید، بر روی متن مورد نظر کلیک راست کنید تا یک منو باز شود.

چگونه یک لایه باز را ویرایش کنیم ؟

همچنین میتوانید از منوی لایه ها اقدام به انتخاب لایه مورد نظر خود کنید. این منو در قسمت سمت راست وجود دارد.

خوب در منوی لایه ها بر روی لایه مورد نظر ( لایه متنی ) دابل کلیک کنید. توجه داشته باشید بر روی نام لایه دابل کلیک نکنید باید بر روی قسمت T باشد.

چگونه یک لایه باز را ویرایش کنیم ؟

پس از آنکه متن به حالت انتخاب درآمد میتوانید متن جایگزین خود را وارد کنید.

مشکلات احتمالی :

فونت ناموجو : بعضی اوقات فونت مورد نیاز شما (فونتی که قبلا در طرح استفاده شده) در داخل سیستم شما موجود نمی باشد. که پیشنهاد می شود حتما در هنگام خرید به فونت های مورد استفاده دقت کنید و حتما سعی کنید آن ها را نصب کنید. اما اگر فونتی بر روی سیستم شما موجود نباشد و طرح به آن نیاز داشته باشد، در هنگام باز کردن لایه باز با اخطاری مانند تصویر زیر رو به رو می شوید.

چگونه یک لایه باز را ویرایش کنیم ؟

و در قسمت لایه ها زمانی که میخواهید لایه متنی مورد نظر را ویرایش کنید، علامت T به شکل زیر در خواهد آمد.

چگونه یک لایه باز را ویرایش کنیم ؟